Kultura: Wystawa, impreza darmowa, impreza dla rodziców z dziećmi, impreza otwarta

Wystawa fotograficzna poświęcona Kolei Doliny Bobru

2018-05-25 - 2018-07-29
od: 17:00 do 12:00
Chopina 2, Wleń, lwówecki, dolnośląskie
Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki, Galeria im. M. Fludra.

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych, Dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu Anna Komsta, Dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze Gabriela Zawiła oraz Dyrektor Muzeum Śląskiego w Görlitz Markus Bauer zapraszają na wystawę fotograficzną poświęconą Kolei Doliny Bobru, czyli Koleją z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.

Podczas wystawy, która odbędzie się w Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu (59-610 Wleń, ul. Chopina 2) będzie można podziwiać dotąd niepublikowane fotografie. 50 historycznych zdjęć pochodzi z kolekcji Muzeum Karkonoskiego i przedstawia budowę linii kolejowej oraz zapory na rzece Bóbr w Pilchowicach do 1912 roku. Uzupełnieniem będą fotografie wykonane współcześnie. Wystawa to wspólny projekt Muzeum Śląskiego w Görlitz oraz Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze a dzięki staraniom burmistrza Artura Zycha, będzie można podziwiać ją we Wleniu. Wystawa będzie zawierać również fotografie związane z rozwojem kolejnictwa na terenie Wlenia.

Otwarcie wystawy odbędzie się 25 maja 2018 o godz. 17.00. Podziwiać ją będzie można do 29 lipca 2018r. (OKSiT Wleń, Galeria im. Michała Fludra, I piętro)
Zwiedzanie nię będzie biletowane.

W ten sam dzień (25 maja) o godz. 19.00 wystawie towarzyszyć będzie projekcja filmu pt.: Człowiek na torze (KzR Jutrzenka we Wleniu) - obowiązuje rezerwacja miejsc.

Serdecznie zapraszamy!

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.