Wokół stołu z przysłupem - Przeździedza

 (link otworzy duże zdjęcie)

Serdecznie zapraszamy 26 maja (niedziela) do Kuźnia nad BobremJak co roku z okazji Dnia Otwartego Domów Przysłupowych moc atrakcji dla starszych i młodszych. O potrawach kresowych opowiadać będzie Anna Komsta, która wydała właśnie książkę Opowieści Stołu. Ze Wschodu na Zachód. Będziemy z Anią przyrządzać jedną z książkowych potraw. Dawne dzieje naszych terenów przybliży nam Przewodnik Sudecki Gracjan Kielijański Rudy Tur.

Jak parzyć kawę podczas wypraw pokażą nam Michalina i Wojtek z 500miles. A do kawy Sylwia Bøilerehauge poda tort z Torty z Mojesza To wszystko przy stole przystrojonym przez Małgosia Kyrcz z Projekt Nakryty Stół. Do stołu pełnego ziół zaprasza pani Krystyna Skwarkowska, która przywiezie ze sobą naturalne specyfiki. Artur Barczyński z BERGA - aktywnie w górach zademonstruje jak bezpiecznie spływać rzeką w pontonie- w nagrodę za aktywne uczestnictwo w zabawach dzieci będą mogły spłynąć pontonem po Bobrze (od Kamyków do Marczowa).

Przy warsztatowym stole w kuźni nad ogniem będzie czuwał kowal pan Kamil Babicz. Do degustacji potraw zapraszają Panie z Koła Gospodyń z wioski Przeździedza i Ekosłowianki z Rakowic. Nie zabraknie również pięknych szydlaczków od Oczkiem w słupek- pani Marysia również przewidziała nagrody dla maluchów. Dzieciaki będą zajęte pracami plastycznymi i zabawami sportowymi prowadzonymi przez Erna C. Borghans, Ola Odyjas i @Martyna Taraska. Będziemy piec podpłomyki i... przede wszystkim dobrze się wspólnie bawić,mamy nadzieję przy pięknej pogodzie. Zebrane tego dnia datki zostaną przekazane na leczenie pani Ludmiły Paszczyńskiej, która po ubiegłorocznym wypadku wymaga kosztownej rehabilitacji.
Przynieście kocyki i koszyki.

Informacja organizatora
Źródło: Kuźnia nad Bobrem

 

Opublikowano: 19 maja 2019 22:42

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 218

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.