Woda miejska dla mieszkańców prawobrzeżnej części Wlenia

Wiosną 2020 r. została wybudowana instalacja wodociągowa pomiędzy ulicami Winiogórską a Kasprowicza we Wleniu. Dzięki ten inwestycji takie ulice jak Kasprowicza, Skarpowa i Polna zostały zasilone w wodę z miejskiego wodociągu.

Do tej pory gospodarstwom domowym wodę pod własnym ciśnieniem dostarczało ujęcie przy ulicy Polnej. Podczas gdy w ostatnich latach zaczęło brakować wody, co było spowodowane suszą, wodę dostarczali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej we Wleniu, a w ostatnim czasie PWiK Bolesławiec. Przez wiele lat prace porządkowe, zakup niezbędnych materiałów, czyszczenie zbiorników i opiekę nad ujęciem sprawowali mieszkańcy. Przedsiębiorstwu Wodnemu i Kanalizacyjnemu w Bolesławcu, udało się połączyć linię wodociągową z dotychczas istniejącą infrastrukturą co doprowadziło do zasilenia wodą miejską gospodarstw domowych, którym brakowało wody do codziennego bytu.

Dzięki zaangażowaniu Zarządu PWiK w Bolesławcu, pracownikom, którzy się przyczynili swoją pracą zawodową i społeczną do tej inwestycji należy się szczególne uznanie, bo jesienią już popłynęła woda w kranach. Podziękowania należą się także naszemu radnemu - wiceprzewodniczącemu Rady Miasta i Gminy Wleń Tomaszowi Buciakowi, dzięki którego zaangażowaniu udało się przeprowadzić sprawnie cały proces.

bez_tytulu.png

Grafika: Jacek Knap

Opublikowano: 19 października 2020 16:35

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1284

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.