Co dalej z zakwitem sinic na jeziorze pilchowickim?

 (link otworzy duże zdjęcie)

W piątek 18 września br. nad Jeziorem Pilchowickim odbyło się kolejne spotkanie dotyczące zakwitu sinic. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra z panią dyrektor Agnieszką Łętkowską na czele, Uniwersytet Przyrodniczy Instytut Kształtowania Środowiska reprezentował pan profesor Mirosław Wiatkowski wraz z współpracownikami, a Gminę Wleń Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych.
W trakcie rozmów okazało się, że pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego nie widzieli w Polsce zbiornika, na którym występował by tak silny zakwit sinic. Postanowiono, że wykonane zostaną badania wody przez Instytut Kształtowania Środowiska przy udziale Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra. Po uzyskaniu wyników, które potwierdzą zły stan wody w zbiorniku podejmiemy działania mające na celu po pierwsze zdiagnozowanie źródła zanieczyszczeń oraz dobrania metody oczyszczenia wody.

źródło: Burmistrz Miasta i Gminy Wleń
zdjęcia: DZPK Oddział Jelenia Góra

Opublikowano: 23 września 2020 07:55

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 206

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.