Kino plenerowe na zakończenie lata: "Droga do raju"

 (link otworzy duże zdjęcie)

19 września 2020r. (sobota) o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie tego lata kino plenerowe, które odbędzie się na rynku we Wleniu.

Tym razem będzie to opowieść o trzydziesto-paroletniej kobiecie z małego, dolnośląskiego miasteczka. Zewsząd otoczonego górami i oddalonego od najbliższej, wielotysięcznej miejscowości, o 20 km. To głęboka prowincja, bez perspektyw i nadziei. Niszczeje infrastruktura, tymczasem ludzie trwają w niej, w nierokującej na jakąkolwiek przyszłość, apatii. Wobec takiej codzienności, przeciwstawić się postanawia Ela, samotna matka kilkuletniego chłopca, zapalona pomysłodawczyni kombinowanych przepisów kulinarnych. Kobieta, która nie chce dłużej czekać i biernie się tej nijakości przyglądać, która postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, stawiając czoła wszelkim przeciwnościom. Nie poddaje się nawet wtedy, kiedy umierają bliskie jej osoby.

droga_do_raju_poster.png

„Droga do raju” to produkcja z 2008 roku, do której zdjęcia były realizowane we Wleniu i okolicach. Sceny filmu przedstawiają urokliwe ujęcia miasteczka Wleń ale również Łupek, Pilchowic i Lwówka Śląskiego. Jest to obyczajowa opowieść z elementami komediowymi. Film w reżyserii Gerwazego Reguły nie ma prostej akcji, składa się na nią cały splot różnych wydarzeń i zachowań ludzkich, ciąg epizodów i przeplatających się wątków. W głównej roli wystąpiła Ilona Ostrowska, aktorka znana szerszej publiczności jako Lucy z serialu "Ranczo".

„Droga do raju” to drugi film kinowy Gerwazego Reguły, absolwenta zarządzania i marketingu oraz podyplomowego studium reżyserii w Holandii, stypendysty Agencji Scenariuszowej, który ma w swym dorobku m. in. uzyskaną w 2001 r. III nagrodę w polskiej edycji prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Scenariuszowego o nagrodę Hartley - Merrill za scenariusz "Krasnal" oraz wyróżnienie w konkursie TVP i PWSFTViT w Łodzi za scenariusz "Pali się Czesiek!".

gerwazy_regula.png

Gerwazy Reguła - reżyser "Drogi do raju"


Reżyseria: Gerwazy Reguła
Produkcja: Marta Plucińska, Paweł Pluciński
Scenariusz: Gerwazy Reguła, Marta Plucińska
Zdjęcia: Jeremi Prokopowicz
Pomysł filmu: Marta Plucińska
Czas trwania: 95min

Federico Film


UWAGA!

W przypadku złych warunków atmosferycznych pokaz przeniesiony zostanie do sali widowiskowej Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu.

Ze względu na stan epidemii COVID-19 uczestników wydarzenia obowiązują obostrzenia sanitarne określone regulaminami udostępnionymi na oksit.wlen.pl oraz w miejscu imprezy.

Materiały zdjęciowe dzięki uprzejmości Federico Film

Opublikowano: 17 września 2020 14:17

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 205

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.