Rekreacyjna kolej drezynowa we Wleniu!

Dnia 5 września 2020 (sobota) o godz. 11.00 rozpoczną się inauguracyjne przejazdy rekreacyjnej kolei drezynowej na Stacji Wleń (linia kolejowa nr 283). Obecna trasa to przejazd z dworca kolejowego we Wleniu (ul. Lipowa), przez tunel Wzgórze Zamkowe aż do przejazdu kolejowego przy Osiedlu Południowym i z powrotem. Długość trasy w jedną stronę to ok. 800m.

Podczas przejazdów można uiścić dobrowolne datki, które zostaną przeznaczone na rozwój ruchu drezynowego we Wleniu i remont zabytków kolejowych. 

Wleńska kolej drezynowa jest jedyną w Polsce, która prowadzi przez tunel kolejowy. Będzie obsługiwana przez Stowarzyszenie Kolej Karkonoska. Drezyna rekreacyjna może jednorazowo przewozić 6 osób. Kolej będzie funkcjonowała w każdy weekend (sobota-niedzielela) w godz. 11.00-18.00

W razie pytań dot. funkcjonowania kolei prosimy o kontakt pod nr tel.:
- 697457448 Jacek Chorągwicki
- 694102807 Dominik Górski

 rekreacyjna_kolej_drezynowa_we_wleniu.png

Uwaga! Ze względu na stan epidemii COVID-19 uczestników przejazdów obowiązują obostrzenia sanitarne określone przez Główny Inspektorat Sanitarny (gis.gov.pl)!

Biorący udział w wydarzeniu powinni zapoznać się z Regulaminem Przejazdów Drezynowych (w załączeniu poniżej). Uczestnictwo oznacza akceptację Regulaminu!

Warto zobaczyć również: FB/Pociągiem do Karpacza, Kowar i Mysłakowic

 

---------------------To nie wszystko!-------------------------

W tych samych dniach na naszym terenie odbędzie się Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki. Jest to pierwszy w naszym regionie i bez wątpienia jedno z niewielu na motoryzacyjnej mapie Polski, wydarzenie w całości poświęcone i skoncentrowane na dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej. Uczestnicy rajdu nie tylko przemieszczać będą się w historycznych pojazdach, ale cała trasa przebiegać będzie przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki, najcenniejsze materialne zabytki dokumentujące historię i rozwój techniki na Dolnym Śląsku. Rajd skierowany jest do posiadaczy pojazdów mechanicznych wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed 1991 r.

Więcej informacji o tym wydarzeniu tutaj >Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki<


dolnoslaski_rajd_zabytkow.jpg

Opublikowano: 02 września 2020 08:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

REGULAMIN PRZEJAZDÓW DREZYNOWYCH [67.83 KB]

Rekreacyjna kolej drezynowa we Wleniu - grafika PNG [747.93 KB]

Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki [74.37 KB]

Wyświetleń: 2098

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.