Sinice na jeziorze Pilchowickim

 (link otworzy duże zdjęcie)

Mimo znacznie większych opadów deszczu w tym roku sinice na Jeziorze Pilchowickim znowu zakwitły. Niestety moje działania prowadzone do tej pory nie przyniosły rezultatu. Według wielu osób zajmujących się problemem sinic, najlepszym rozwiązaniem redukującym ich zakwity jest ruch motorowodny. Niestety na jego rozwój w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru nie możemy liczyć. Jak widać trzeba szukać innego sposobu rozwiązania problemu. Na dzień dzisiejszy można zastosować dwa sposoby. Jeden to napowietrzanie kompresorami napędzanymi energią z paneli fotowoltaicznych, a drugi to opylenie jeziora specjalnym preparatem, który wydziela tlen atomowy przy kontakcie z wodą. Niestety Gmina Wleń nie jest właścicielem zbiornika, a walczyć z sinicami może tylko właściciel zbiornika. Dlatego zorganizuję w najbliższym czasie spotkanie poświęcone temu problemowi.

Uwaga!
Sinice to organizmy, które produkują substancje toksyczne dla organizmu ludzkiego. Dlatego też nie wolno się kąpać w zbiornikach gdzie kwitną.

Źródło: Burmistrz Miasta i Gminy Wleń

Opublikowano: 17 sierpnia 2020 13:53

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 329

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.