Prawda o ustanowieniu hipoteki zabezpieczającej pożyczkę

 (link otworzy duże zdjęcie)

Podczas XXII Sesji Rady Miasta i Gminy Wleń, która odbędzie się 5 czerwca 2020r. będzie głosowana uchwała w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie hipoteki na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Wleń.

Uchwała ta ma związek z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bystrzyca. Na zadanie to, które będzie kosztować około 3,9 mln zł Gmina Wleń pozyskała 600 tys. zł dotacji od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pozostała część zostanie sfinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, który udzieli pożyczki na całość, która jest umarzana w 50% po spłacie 50%. Co oznacza, że cała inwestycja będzie gminę kosztowała około 1,65 mln zł. Czyli Gmina Wleń realizuje tą inwestycję z dofinansowaniem blisko 60%.

Każda instytucja, która udziela pożyczek ma swoje wymagania dotyczące zabezpieczenia pożyczki. Podobnie jest z każdym większym kredytem, który Państwo uzyskujecie. Okazało się, że w przypadku dużych kwot WFOŚ wymaga zabezpieczenia hipotecznego. W związku z tym na hipotece naszego zamku znajdzie się zapis o takim zabezpieczeniu.

Zamek Wleń jest własnością Gminy Wleń i nią pozostanie!

Więcej na ten temat na profilu Facebook Burmistrza Miasta i Gminy Wleń

Opublikowano: 04 czerwca 2020 21:23

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 515

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.