Poznaj uroki Nadleśnictwa Lwówek Śląski

Źródło: Nadleśnictwo Lwówek Śląski (link otworzy duże zdjęcie)

Nadleśnictwo Lwówek Śląski zajmuje obszar ponad 18 tys. ha., rozlokowanych na terenie 5 powiatów oraz 17 miast i gmin, w bardzo urozmaiconym pod względem topograficznym terenie. Każdy,   kto   pragnie   kontaktu   z   przyrodą,   znajdzie   w   lasach   Nadleśnictwa   Lwówek   obiekty godne  zainteresowania. 

Wędrowcy  nacieszą  się  długimi  wycieczkami  wśród  pięknych  widoków i  interesujących  zabytków.  Przyrodnicy  i  fotografujący  wnikną  w  tajniki  praw  przyrody,  w  dzikiej scenerii  znajdą  urokliwe  zakątki  z  mnóstwem  ciekawych  roślin  i  zwierząt.  Kajakarze  mogą  spłynąć Bobrem  przez  malownicze  przełomy  w  Parku  Krajobrazowym  Doliny  Bobru  lub  kilometrami wiosłować po Zalewie Pilchowickim.Wędkarze mogą łowić szczupaki i sandacze w zalewie lub pstrągi i lipienie w Bobrze i jego dopływach. Uczniowie  skorzystają  z  zajęć  o  tematyce  przyrodniczej,  prowadzonych  przez  leśników.  Chętni  do zbierania  leśnych  przysmaków  oprócz  jagód  znajdą  uroczyska  obfitujące  w  poziomki,  czernice, maliny i jeżyny, a gdy nastąpi wysyp grzybów nikt nie wróci do domu z pustym koszem.

Zobacz folder Nadleśnictwa Lwówek Śląski!

Źródło: Nadleśnictwo lwówek Śląski


Opublikowano: 28 maja 2020 08:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 456

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.