Działania mieszkańców Gminy Wleń w walce z koronawirusem

 (link otworzy duże zdjęcie)

Od początku epidemii podejmujemy działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Kiedy okazało się, że jest problem z maseczkami, zaczęliśmy szyć je sami. Płyny do dezynfekcji rąk także przygotowaliśmy sami z dostępnych na rynku produktów. Staramy się wspierać jednostki znajdujące się w naszej gminie. Dzielimy się środkami ochrony z Zespołem Szkół, DPSem w Nielestnie, MGOPS-em, OSP, czy Ośrodkiem Zdrowia we Wleniu.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest w ciągłym kontakcie z osobami zakażonymi. W celu zabezpieczenia potrzeb naszych mieszkańców pozyskaliśmy 2,5 tony jedzenia, które zostało do nas przywiezione przez Wojska Obrony Terytorialnej. Prowadzimy ciągłą informację na temat stanu epidemiologicznego w naszej okolicy. Jesteśmy do państwa dyspozycji.

W akcję szycia maseczek włączyło się wiele osób, dzięki którym uszyliśmy blisko 1500 maseczek wielorazowych i rozdaliśmy je dla mieszkańców gminy. Za włączenie się w akcję szycia maseczek chciałby bardzo podziękować: paniom: Irenie Szwabowicz, Halinie Czapskiej, Wandzie Szkopik, Marzenie Wesołowskiej, całemu Kołu Gospodyń Wiejskich w Radomicach, a także pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Wleń. Akces do akcji szycia maseczek zgłosił także WKS Pilchowice. Bardzo dziękuję także tym, którzy zadeklarowali, że będą w ramach wolontariatu dostarczać niezbędne artykuły osobom potrzebującym: Maciejowi Kopczyńskiemu oraz Reginie Kocełuch. Bardzo dziękuję za zaangażowanie Strażnikowi Miejskiemu Mateuszowi Cebula i Policji Lwóweckiej.

Maseczki posiadamy i zapraszamy chętnych do odbioru w Urzędzie Gminy Wleń. Maseczki rozdaje także od wielu dni nasz Strażnik Miejski.


Artur Zych
Burmistrz Miasta i Gminy Wleń

 

Opublikowano: 27 kwietnia 2020 22:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 350

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.