Sprawdź jakość powietrza we Wleniu!

Przy Urzędzie Miasta i Gminy funkconuje czujnik smogu, który obrazuje stopień zanieczyszczenia powietrza we Wleniu. Jakość powietrza nie jest bez znaczenia gdyż ma istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Czujnik bada trzy podstawowe frakcje zanieczyszczeń a jakość powietrza sygnalizuje poprzez kolor świecenia diod LED. Czujnik zamontowany jest na latarni ulicznej za budynkiem urzędu. Urządzenie bada też takie dane jak temperatura i wilgotność otoczenia.

czujnik1.png

Urządzenie wykonuje laserowy pomiar stężenia pyłów PM 1, PM 2.5 - najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych i PM 10 - mieszanin zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 µg. W skład mogą wchodzić takie substancje toksyczne jak np. benzopireny, dioksyny i furany. Występowanie pyłów PM10 związane jest m.in. z procesami spalania paliw stałych i ciekłych.

Wynik można bez problemu odczytać na żywo poprzez stronę lookO2.com  lub obserwować za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej dla iPhone i Androida KANAREK.
czujnik2.png


Opublikowano: 30 stycznia 2020 14:58

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 781

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.