Fajerwerki tylko w Sylwestra i Nowy Rok!

Fot.: Pexels.com (link otworzy duże zdjęcie)

Uprzejmie informujemy, że puszczanie fajerwerków czy petard w przestrzeni publicznej dozwolone jest tylko w Sylwestra i Nowy Rok. Przedwczesne odpalanie materiałów pirotechnicznych może skończyć się mandatem do 500zł. Art. 51 Kodeksu Wykroczeń mówi:  "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

Wszystkie materiały pirotechniczne mogą być używane wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej i trzeźwej. Prosimy również o ostrożne obchodzenie się z ww. materiałami.

Opublikowano: 16 grudnia 2019 15:04

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 912

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.