Zaczipuj psa i bądź zwolniony z opłaty

 (link otworzy duże zdjęcie)

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń informuje, że właściciele, którzy zaczipują swojego psa, będą zwolnieni z opłaty za psa.

Czipowanie psów, poza kwestiami bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy, jest również sposobem walki z bezdomnością tych zwierząt. Po zeskanowaniu identyfikatora, lekarz weterynarz lub strażnik otrzymają informację nie tylko o psie, ale dowiedzą się, kto jest jego właścicielem. Dzięki temu nie będzie konieczności odwożenia zagubionych psów do schroniska, tylko bezpośrednio do właściciela.

 Zwolnienie z opłaty będzie obowiązywało od daty wszczepienia czipu zwierzęciu. Na przykład: jeśli pies zostanie zaczipowany w styczniu 2020r., zwolnienie z opłaty będzie obowiązywało od lutego 2020r. Psa można zaczipować u weterynarza, przewidywany koszt takiego zabiegu to kwota od 50 - 100zł. W przyszłym roku na wiosnę zorganizujemy akcję zakładania chipów we Wleniu.

Opublikowano: 19 listopada 2019 14:42

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 642

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.