Zwiedzanie wleńskiego zamku z przewodnikiem

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od najstarszego murowanego obiektu na zamku, wzniesionego najpewniej w latach 60. XII w. przez księcia Bolesława I Wysokiego. Budynek ten nazywany jest „domem romańskim”. Był to co najmniej dwukondygnacyjny obiekt nakryty dwuspadowym dachem. Jako jedyny wykonany ze starannie opracowanych bloków piaskowcowych. W późnym średniowieczu przebudowano go – na parterze powstała piwnica sklepiona kolebkowo. W jej wnętrzu działał piec hypokaustyczny (jego fundamenty czytelne są w narożniku pomieszczenia). – Fragment.

Jak podają gospodarze Zamku Wleń – konsorcjum Gildia Przewodników Sudeckich
i Wieża Książęca w Siedlęcinie, w okresie
1 stycznia – 31 maja 2019 r. – w tzw. niskim okresie turystycznym, obiekt odwiedziło 5230 turystów! Więcej informacji: historia zamku, cennik, godziny otwarcia, dane kontaktowe dostępne na www.zameklenno.pl

ddd.png

Opublikowano: 11 lipca 2019 09:10

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 158

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.