Świetlice wiejskie w Bystrzycy i Radomicach rosną w oczach!

W Gminie Wleń trwa budowa dwóch świetlic wiejskich w miejscowościach Bystrzyca i Radomice. Oba budynki wzorowane są na typie domu przysłupowego.

Obiekty zostały zaprojektowane z myślą o niewielkich społecznościach wiejskich z salą spotkań mieszczącą ok. 50 osób, zapleczem sanitarnym i kotłownią. Przewidziano także pomieszczenie gospodarcze dla Koła Gospodyń Wiejskich. Łączna powierzchnia każdego z budynków to ok 150m2.

Jestem pewien, że ta inwestycja zaowocuje ożywieniem życia społeczno-kulturalnego w Bystrzycy oraz zintegruje ze sobą mieszkańców. Chciałbym aby tutaj odbywały się zebrania sołeckie, imprezy i wydarzenia istotne dla mieszkańców oraz zajęcia dla dzieci. W okolicy nowo budowanej świetlicy znajduje się boisko oraz plac zabaw. Dzięki temu miejsce to będzie idealne podczas organizacji większych wydarzeń. Dziękuję wszystkim, dzięki którym już dzisiaj możemy oglądać efekty, a będzie coraz ładniej – mówi Sołtys i Radny Miasta i Gminy Wleń Józef Masztalerz.

Świetlica w Bystrzycy:

dsc_6943.jpg

dsc_6941.jpg

Świetlica w Radomicach:

dsc_6952.jpg

dsc_6951.jpg

Fot.: Gmina Wleń

Opublikowano: 05 lipca 2019 14:13

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 319

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.