Koncepcja przebudowy wleńskiego rynku

koncepcja przebudowy rynku we Wleniu (link otworzy duże zdjęcie)

Niniejszym przedstawiamy koncepcję przebudowy płyty rynku we Wleniu. Dotychczasowa śliska nawierzchnia zostanie zastąpiona kostką brukową z naturalnego kamienia w kilku kolorach.

Ulice wokół rynku będą wybrukowane kostką granitową z odzysku. Drzewa zostają na swoim miejscu a studnia na rynku zostanie odbudowana i wyeksponowana. Pomnik Gołębiarki - symbol miasta Wleń zostanie odrestaurowany. Przedstawiona koncepcja nie zawiera szczegółów zagospodarowania terenów zieleni.

Warto również zaznazyć, że inwestycja obejmuje wymianę sieci wodno-kanalizacyjnych oraz elektrycznych pod płytą rynku. Dobudowana zostanie również kanalizacja deszczowa. Dzięki temu awaryjność poszczególnych instalacji zmniejszy się znacznie.

Równocześnie trwa remont budynków przy ul. Kościuszki 1a i św. Jadwigi Śląskiej 1 we Wleniu. Nowo wyremontowanym budynkom nadane zostaną nowe funkcje społeczne, kulturalne i edukacyjnie.

Opublikowano: 26 czerwca 2019 11:27

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 538

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.