Atrakcje podczas Jarmarku Średniowiecznego 15-16 czerwca 2019

 (link otworzy duże zdjęcie)

Jarmark Średniowieczny - Dni Miasta Wleń odbędą się w dniach 15-16 czerwca na placu przy ul. Wojska Polskiego oraz sklepu Dino. Impreza będzie zachowana w konwencji średniowiecznej.

Tradycyjnie będzie można zobaczyć pracę średniowiecznych rzemieślników oraz sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku czy biciu monety. Pierwszy dzień to także pokazy walk rycerskich, uliczka kupiecka, stoiska z rękodziełem i ekologiczną żywnością. Podczas Jarmarku Średniowiecznego wystąpią Łobuzy oraz Lombard! 16 czerwca zapraszamy do udziału w sportowych rywalizacjach.

Wydarzenie Biegnij! Płyń! Graj! jest spektakularną częścią Jarmarku Średniowiecznego we Wleniu. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników i publiczności. W ten sposób bawimy się wspólnie podczas święta naszego miasteczka, ale też promujemy wyjątkowe walory turystyczne, krajobrazowe i naturalne Gminy Wleń, rzeki Bóbr i Pogórza Izerskiego.

Zapraszamy do uczestnictwa / zapisy do 7 czerwca 2019!

-sprint dwójką kajakową,
-wyścigi bezzałogowych modeli pływających,
-pontonowe współzawodnictwo,
-Spływ Na Byle Czym?

Wleń jest również cenionym przez biegaczy dolnośląskim miasteczkiem. Wielka tu zasługa prawie trzydziestoletniej tradycji Memoriału Ulicznego im. Michała Fludra.
Dołączył do tego wyścig po sztabkę złota. Wprawdzie dystans o wiele mniejszy ale trasa na Zamek Wleń, budzi respekt! Po raz czwarty zapraszamy biegaczy do sięgnięcia po sztabkę złota o wartości 1000 zł. Bieg rozegrany będzie w dwóch kategoriach - kobiety i mężczyźni. Szczegółowe informacje oraz mapka sytuacyjna biegu w załącznikach.


To wszystko wzmocnione wspaniałą zabawą, aplauzem publiczności i dobrymi nagrodami!

Uwaga!
Wystarczy wypełnić formularz, zarejestrować się - dokumenty do pobrania w załącznikach na www.oksit.wlen.pl - do dnia 7 czerwca 2019 oraz 30 minut przed startem zameldować się u sędziego! Reszta to już tylko wspaniała zabawa, której Wam życzymy!

Plakat i więcej szczegółów wkrótce!

Opublikowano: 16 maja 2019 09:57

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 790

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.