Budowa dwóch nowych świetlic wiejskich w Bystrzycy i Radomicach

belka_z_logotypami.png

Gmina Wleń pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 877.073,00zł w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, na budowę dwóch świetlic przysłupowych w Bystrzycy i Radomicach.

Całość prac zamknie się kwotą 1.608.000zł a planowany termin zakończenia inwestycji to koniec sierpnia br. Świetlica w Bystrzycy będzie znajdowała się przy boisku sportowym (dz. nr 153/5) zaś w Radomicach przy remizie strażackiej (dz. nr 121/1 i 122). W chwili obecnej wyłoniony jest wykonawca tego zadania.

Nowo zaprojektowane świetlice będą budynkami o prostej formie, a zarazem przemyślanej i ciekawej architekturze wzorowanej na typie domu przysłupowego, łączącej tradycyjne rozwiązania ze współczesnymi trendami, jakie występują obecnie w budownictwie. Świetlice będą dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obiekty zostały zaprojektowane z myślą o niewielkich społecznościach wiejskich, mieszczących salę spotkań gromadzkich do 50 osób, pomieszczenie gospodarcze dla Koła Gospodyń Wiejskich, zaplecze sanitarne, kotłownię etc. Łączna powierzchnia użytkowa każdej ze świetlic to ok. 150m2

Więcej informacji znajduje się na bip.wlen.pl ->>KLIKNIJ<<-

 

Opublikowano: 25 marca 2019 12:14

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1173

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.