Zabezpieczenie budynku przy ul. Kościelnej 31 we Wleniu

budynek przy ul. Kościelnej 31 we Wleniu (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 7 marca 2019 roku pracownicy Gminy Wleń dokonali rozbiórki dachu budynku przy ul. Kościelnej 31. Budynek ten jest własnością prywatną i jest wpisany do ewidencji zabytków. Ponieważ nie było kontaktu z właścicielami, a dach budynku zagrażał przechodniom, Burmistrz Miasta i Gminy Wleń zawiadomił Wojewódzki Inspektorat Ochrony Zabytków Oddział w Jeleniej Górze oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego we Lwówku Śląskim o zaistniałym niebezpieczeństwie.

Obie służby zjawiły się po godzinie na miejscu. Ustalono, że należy natychmiast usunąć rozsypujący się dach. Wykonania tej czynności podjęła się Gmina Wleń. Przygotowano konieczne dokumenty i dokumentację fotograficzną. Na szczęście udało się wykonać prace przed wichurą. Składam podziękowania pani Grażynie Łabeckiej - Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego oraz panu Krzysztofowi Kurkowi Kierownikowi jeleniogórskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Zabytków za tak szybką reakcję.

Źródło: Burmistrz Miasta i Gminy Wleń

Opublikowano: 12 marca 2019 15:03

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 434

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.