Zwolnienie z opłaty za psa dla właściciela, który zaczipuje swojego czworonoga

pies (link otworzy duże zdjęcie)

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń informuje, że właściciele, którzy zaczipują swojego psa, będą zwolnieni z opłaty za psa w roku 2019 i w latach kolejnych. Czipowanie psów, poza kwestiami bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy, jest również sposobem walki z bezdomnością tych zwierząt. Po zeskanowaniu identyfikatora, lekarz weterynarz lub strażnik otrzymają informację nie tylko o psie, ale dowiedzą się, kto jest jego właścicielem. Dzięki temu nie będzie konieczności  odwożenia zagubionych psów do schroniska, tylko bezpośrednio do właściciela.

Zwolnienie z opłaty będzie obowiązywało od daty wszczepienia czipu zwierzęciu. Na przykład: jeśli pies zostanie zaczipowany  w lutym 2019r., zwolnienie z opłaty będzie obowiązywało od marca 2019r.

Psa można zaczipować u weterynarza, przewidywany koszt takiego zabiegu to ok. 100zł

Opublikowano: 10 grudnia 2018 10:06

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 597

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.