Nocne zwiedzanie Zamku Wleń

zamek wleń (link otworzy duże zdjęcie)

W związku z dużym zainteresowaniem wieczorną odsłoną Zamku Lenno Kasztelan Zamku Lenno ma zaszczyt zaprosić na dodatkowe nocne zwiedzanie najstarszego zamku na Śląsku, które odbędzie się 7 grudnia 2018r.

Pełna wrażeń wędrówka rozpocznie się przy zabytkowym ratuszu we Wleniu, a następnie prowadzić będzie na szczyt Góry Zamkowej. Powędrujemy rzadko uczęszczaną drogą, oznaczoną kolorem zielonym, na której natkniemy się między innymi na zabytki średniowiecznego prawa.

Gdy zapadnie zmierzch podziwiać będziemy piękne iluminacje, które podświetlają potężne mury średniowiecznej warowni. Na dziedzińcu (jeżeli pogoda pozwoli) zapalimy pochodnie, które pozwolą ukazać zamkowy dziedziniec w wyjątkowy sposób.

Nie może Was zabraknąć!

16:45 spotkanie na rynku we Wleniu,
17:00 początek wędrówki
17:45 Zamek - podziwianie iluminacji
18:00 Zwiedzanie Zamku z pochodniami
19:00 Zakończenie

Co trzeba zabrać?
- Latarkę, najlepiej czołową,
- Ubiór dopasowany do warunków zewnętrznych,
- Całą masę dobrego humoru.

Dzieci poniżej 16 roku życia wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Koszt:
- 14 zł bilet normalny
- 10 zł bilet ulgowy

W cenie: opieka przewodnika, pochodnia (dla pełnoletnich), wstęp na Zamek Lenno.

Opublikowano: 03 grudnia 2018 12:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 484

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.