Czyste Powietrze - dofinansowanie nowych źródeł ciepła

plakat promocyjny (link otworzy duże zdjęcie)

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na spotkanie dot. dofinansowania nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Spotkanie odbędzie się w czwartek 18 października o godz. 18.00 w auli Zespołu Szkół im. św. Jadwigi Śląskiej, ul. Dworcowa 10 Wleń.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.
Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOSiGW).

- Korzystając z programu zyskujesz zwrot części poniesionych kosztów.
- Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł.
- Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tys. zł, dodatkowe koszty mogą być
dofinansowane w formie pożyczki.
- Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.

Organizatorem spotkania jest Ministerstwo Środowiska.

Więcej informacji znajduje się w ulotce (do pobrania poniżej).

Opublikowano: 15 października 2018 09:28

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Czyste powietrze - ulotka [774.04 KB]

Wyświetleń: 506

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.