Gmina Wleń liderem w Powiecie Lwóweckim w rankingu na najlepszy polski samorząd!

Z dumą informujemy, że w rankingu Dziennika Rzeczpospolita na najlepszy polski samorząd w tym roku Gmina Wleń zajęła 265 miejsce na 857 gmin miejskich i miejsko-wiejskich. To bardzo dobry wynik. W Powiecie Lwóweckim nasza gmina jest liderem. 

W porównaniu z poprzednimi latami, kryteria oceny w Rankigu Samorządów poszerzyły się. W edycji 2018 brano pod uwagę około 50 wskaźników. Większość z nich pochodzi z publicznych źródeł informacji - takich jak dane ze sprawozdań budżetowych udostępnianych przez Ministerstwo Finansów (np. wartość wydatków na ochronę środowiska, na transport, czy kulturę) lub danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny. O podanie części informacji samorządy zostały poproszone.

tabela_rankingu.png

Kapituła składa się ze specjalistów ds. finansów oraz fachowców zawodowo poruszających się w obszarze funkcjonowania samorządów:

  • Jerzy Buzek - Przewodniczący Kapituły, były premier RP, Europoseł, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego,
  • Teresa Czerwińska - Minister Finansów,
  • Bogusław Chrabota - Redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita"
  • Adam Hamryszczak - Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju,
  • Andrzej Porawski - Dyrektor Biura Związek Miast Polskich
  • Jerzy Stępień - Sędzia, prawnik, przewodniczył komisji samorządu terytorialnego senatu, były prezes trybunału konstytucyjnego.
  • Anna Cieślak-Wróblewska - Redaktor dziennika "Rzeczpospolita"
  • Paweł Tomczak - Dyrektor Biura Związku Gmin Wiejskich RP
  • Hanna Wawrowska - Autorka i szef projektu "Rzeczpospolita. Życie Regionów"
  • Cezary Trutkowski - Prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

Więcej informacji oraz pełna lista rankingowa dostępna jest na rankingsamorzadow.pl

Ranking Samorządów  jest organizowany przez Rzeczpospolitą już od 14 lat. Staramy się  w nim wyłonić i pokazać jako przykłady do naśladowania te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" sprawdza efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości  środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.  Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał  rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju.

źródło i fot.: rankinsamorzadow.pl


Opublikowano: 09 października 2018 21:34

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 617

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.