Projekt artystyczny "Jestem z Doliny Bobru"

projekt artystyczny (link otworzy duże zdjęcie)

Projekt artystyczny realizowany przez Fundację Edukacyjną Pro Musica „Jestem z Doliny Bobru” ma na celu utrwalenie poczucia tożsamości z terenami południowo – zachodniej części Dolnego Śląska.

Poprzez działania artystyczne – plastyczne, teatralne, muzyczne – chcemy wykreować w mieszkańcach malowniczej Doliny poczucia dumy z własnej historii, kulturowej różnorodności i bogactwa, właściwych terenom przygranicznym. Dodatkowo zależy nam na tym, by miejscowości leżące w Dolinie Bobru, takie jak Wleń zyskały dodatkową szansę dostępu do kultury na wysokim poziomie. Naszym celem jest, by projekt "Jestem z Doliny Bobru" okazał się imprezą cykliczną, organizowaną co roku. Projekt realizujemy z partnerami publicznymi: Miastem i Gminą Wleń, Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, Zespołem Szkół im Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Chcemy, by uczestniczyli w nim mieszkańcy Doliny Bobru. Projekt powstaje w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska.

W ramach projektu odbędą się:
- warsztaty białego głosu z koncertem uczestników oraz koncert śpiewaczki Etno Malwiny Paszek „Święci z Doliny”,
- warsztaty fotografii portretowej i wystawa prac „Jestem z Doliny Bobru” autorstwa Pawła Młodkowskiego,

- odsłonięcie muralu „Jestem z Doliny Bobru” autorstwa Mikołaja Rejsa,
- spektakl „O czym szumi Bóbr” w wykonaniu Jana Staszczyka, reżyseria Paweł Pochwała.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny - zapraszamy do aktywnego uczestnictwa!
Wiecej informacji: Julia Sawicka Prezes Fundacji tel: 609 579 878


warsztaty_fotografii_portretowej_plakat_a3.jpg

Warsztaty fotografii portretowej

warsztaty_spiewu_bialym_glosem_plakat_a3.jpg
Warsztaty śpiewu białym głosem

Opublikowano: 03 października 2018 22:50

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1068

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.