Dożynki Gminne oraz Dzień jednostek OSP Gminy Wleń

dozynki_gminne.png

Jak co roku Burmistrz Miasta i Gminy Wleń oraz Rady Sołeckie Gminy Wleń serdecznie zapraszają do wspólnego uczestnictwa w Dożynkach Gminnych 2018 we Wleniu. Podczas tegorocznego Święta Plonów podziękujemy za tegoroczne zbiory a Rolnikom za ciężką pracę, włożony trud i utrzymywanie swoich gospodarstw.

Tradycyjnie uroczystości dożynkowe rozpoczną się korowodem wieńców dożynkowych (g.13.45) oraz Mszą Św. Dożynkową (g.14.00). Następnie odbędzie się konkurs wieńców dożynkowych. W tym dniu świętujemy także Dzień Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wleń. Z tej okazji strażacy przygotowali widowiskowe pokazy strażackie z wykorzystaniem wozów ratowniczo-gaśniczych oraz sprzętu do ratowania życia ludzkiego. Przy kuchni polowej będzie rozdawana grochówka.
Nie zabraknie: dużo dobrej muzyki, występów zespołów folklorystycznych, konkurencji dożynkowych z nagrodami, stoisk rękodzielniczych, domowego jedzenia czy atrakcji dla dzieci.
Impreza z DJ-em pod chmurką potrwa do godz. 23.00.

Już niedługo przedstawimy dokładny program uroczystości dożynlowych!

Opublikowano: 19 sierpnia 2018 14:27

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 795

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.