PixelMania 2018 we Wleniu już w najbliższy weekend!

Fot.: Studio Zahora
Lokalizacja: Zamek Wleń (link otworzy duże zdjęcie)

Tradycyjnie, jak co roku we Wleniu zrobi się bardzo kolorowo. Wszystko to za sprawą sierpniowego wydarzenia PixelMania 2k18, międzynarodowego wydarzenia fotograficznego skupiającego pasjonatów cosplayu z całego świata.


Event odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia 2018 roku we Wleniu, a mieszkańcy okolicznych miejscowości po raz kolejny będą przecierać oczy ze zdumienia, mijając postaci z popularnych bajek, filmów i gier wideo.

W sobotę 11 sierpnia, między 9:30 a 10:30 wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy zgromadzą się na rynku we Wleniu. Zdjęcia z cosplayerami mile widziane


Cosplay, czyli costume playing, polega na przebieraniu się za bohaterów filmów, książek, animacji, komiksów lub gier. Osoba wcielająca się w daną opstać nazywana jest csplayerem i często sama szyje swoje stroje, stylizuje peruki i wykonuje makijaż.


W maju br. Gmina Wleń zawarła umowę z Fundacją Nasz Wleń na realizację zadania publicznego pn.: PixelMania 2k18 w ramach tzw. "małych grantów". Gmina Wleń zapewni dofinansowanie przedsięwzięcia kwotą 4 tys. zł., Fundacja zapewni wkład finansowy w wysokości 1 tys. zł.Opublikowano: 10 sierpnia 2018 14:28

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 726

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.