Wycieczka jednodniowa do Pilchowic

 (link otworzy duże zdjęcie)

Pilchowice to wieś na pograniczu Pogórza Izerskiego oraz Gór Kaczawskich. Niewątpliwie jest znana z najwyższej w Polsce kamiennej zapory wodnej. Budowla robi niesamowite wrażenie swoją wielkością. Oczywiście, jak to zwykle bywa na Dolnym Śląsku to nie wszystko co ma do zaoferowania ta niepozorna miejscowość. Dzięki jej położeniu (Park Krajobrazowy Doliny Bobru) jest to teren bardzo atrakcyjny turystycznie. Jest gdzie pochodzić i co zobaczyć. Autem podjechać można pod samą zaporę, jest tam płatny parking. Za darmo samochód można postawić na dworcu kolejowym, który znajduje się nieopodal. Jest to miejsce bardzo popularne wśród weekendowych spacerowiczów, którzy przychodzą, robią zdjęcie zapory i wracają do domu, a szkoda bo są tutaj jeszcze inne ciekawe miejsca.

Zapraszamy na ciekawą, niedługą wycieczkę do Pilchowic, gdzie podczas jednego dnia można zobaczyć wiele rzadko uczęszczanych przez turystów lokalizacji.

Zobaczcie trasę i relację z wyprawy: KLIKNIJ TUTAJ!

Tekst i zdjęcia: Podróże z dala od zgiełku - Dolny Śląsk

Opublikowano: 07 sierpnia 2018 10:06

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 431

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.