Konferencja prasowa sygnatariuszy Strategii Sudety 2030

dsc_4331.jpg

" type="application/x-shockwave-flash">" />W piątek 22 czerwca 2018r. w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa sygnatariuszy Strategii Sudety 2030. W konferencji wzięli udział: Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych.

Celem konferencji było podanie informacji ze spotkania samorządowców z przedstawicielami Komisji Europejskiej na czele z Wolfgangiem Munch. Spotkanie to odbyło się 19 czerwca w Starej Kopalni Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. Celem spotkania było określenie celowości skierowania dodatkowych środków w przyszłej perspektywie finansowej na południe Dolnego Śląska. Efekty spotkania są bardzo obiecujące. Urzędnicy DS Regio uznali nasze argumenty i wydaje się, że udało się nam przekonać ich do samej idei Sudety 2030. Oczywiście do utworzenia tego funduszu jeszcze daleka droga, ale to kolejny etap zakończony sukcesem. Argumentem, który wywarł największe wrażenie na gościach jest fakt bardzo sprawnego działania istniejących na Dolnym Śląsku ZIT-ów (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) oraz fakt, że działanie w celu utworzenia funduszu na rzecz południa Dolnego Śląska jest tak sprawne i realizowane ponad podziałami, mimo, że na efekty przyjdzie czekać jeszcze kilka lat.


0619_konferllencja75.jpg

Spotkanie sygnatariuszy, 19 czerwca 2018, Starej Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu

deklaracja_sudecka_2017_wlen.png

Deklaracja Sudecka została podpisana przez samorządowców 11 grudnia 2017r. we Wleniu

sygnatariusze_ds.png

Sygnatariusze Strategii Sudety 2030 to przedstawiciele dolnośląskich gmin położonych na południowym zachodzie województwa

glowne_obszary_interwencji.png

Główne obszary interwencji Strategii Sudety 2030

 


Opublikowano: 26 czerwca 2018 08:30

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 8654

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.