Koniec roku szkolnego w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu

szkola_wlen.png

W piątek 22 czerwca 2018r. zakończył się rok szkolny. W ostatnich dniach odbyły się zakończenia: w środę (20.06) przedszkola, w czwartek (21.06) III klasy gimnazjum, w piątek pozostałych klas. Wszystkie uroczystości zawsze są na bardzo wysokim poziomie, a te które są jednocześnie pożegnaniem, powodują łezkę w oku.

W tym roku z naszej szkoły odchodzi na emeryturę wieloletni wicedyrektor Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej Pan Tadeusz Pintal oraz troje nauczycieli. Za ich pracę pragnę serdecznie podziękować. Praca nauczyciela jest często niedoceniana, a przecież po rodzinie szkoła to druga instytucja, która ma największy wpływ na wychowanie naszych dzieci. Tym bardziej naszym nauczycielom należy się szacunek i podziękowania.

Poniżej znajdują się wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego uczniów naszej szkoły. Są one bardzo dobre i potwierdzają to, że nasza szkoła mimo, że położona w małym miasteczku, kształci na bardzo wysokim poziomie. Nasza szkoła to także instytucja, która intensywnie włącza się we wszelkiego rodzaju imprezy środowiskowe, a Święto Patrona Szkoły, Turniej Rodzin oraz Turniej im. Konrada Łukasika są poważnymi wydarzeniami w naszej gminie. Oczywiście wydarzeń kreowanych przez Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej jest znacznie więcej. Bardzo wysoko oceniam także współpracę szkoły z samorządem gminnym, dzięki niej udało się przygotować projekty, dzięki którym młodzież szkolna mogła skorzystać z wielu dodatkowych zajęć, czy uzyskać stypendia. To kilkaset tysięcy złotych skierowanych dodatkowo na kształcenie naszych dzieci. Wiele naszych uczniów skorzystało także z programu Umiem Pływać i miało okazję jeździć na basen. Za tą ciężką pracę serdecznie dziękuję dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, a szczególnie Wam drodzy rodzice i uczniowie, a także życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Artur Zych
Burmistrz Miasta i Gminy Wleń

Źródło: Burmistrz Miasta i Gminy Wleń


Poniżej znajdziecie procentowy obraz wyników ogólnopolskiego egzaminu na zakończenie gimnazjum. Uczniowie III klasy Gimnazjum w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu uzyskali wyniki przewyższające średnią powiatową, wojewódzką, a często nawet krajową. Serdeczne gratulacje dla rodziców i nauczycieli oraz samych absolwentów. Życzymy sukcesów i powodzenia w szkołach średnich.

wyniki.png

 

Opublikowano: 25 czerwca 2018 11:26

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 793

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.