Podpisanie Porozumienia o współpracy partnerskiej między Gminą Wleń i Gminą Łobżenica

podpisanie umowy partnerskiej (link otworzy duże zdjęcie)

16 czerwca podczas Jarmarku Średniowiecznego Gołębiarki 2018, reprezentanci Gminy Wleń i Gminy Łobżenica podpisali porozumienie o współpracy partnerskiej. Współpraca służyć ma rozwojowi wielopłaszczyznowych i wzajemnie korzystnych stosunków  w dziedzinach: społeczno-kulturalnych, edukacji, sporu, turystyki, promocji gospodarczej i biznesowej, a także współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie obu gmin. Celem podpisanego porozumienia jest również wymiana doświadczeń samorządowych. Gminy Partnerskie zobowiązały się do poszukiwania płaszczyzn współpracy i wzajemnego rozwoju, poprzez udział i realizację programów oraz projektów wymagających partnerstwa.

Współpraca między gminami już trwa i objawia się przede wszystkim w wymianie młodzieży szkolnej i wspieraniu inicjatyw kulturalnych. Podczas Jarmarku Średniowiecznego Gołębiarki 2018 we Wleniu Gmina Łobżenica zaprezentowała swój program wokalno-taneczny.

Porozumienie podpisali ze strony Gminy Łobżenica:
Piotr Łosoś – Burmistrz Łobżenicy,
Antoni Kapeja – Przewodniczący Rady Miejskiej w Łobżenicy

Ze strony Gminy Wleń:
Artur Zych – Burmistrz Miasta i Gminy Wleń oraz
Katarzyna Kotołowska – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Wleń

Opublikowano: 26 czerwca 2018 09:46

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 763

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.