Nocne zwiedzanie Zamku Wleń 17.06.2018

nocne zwiedzanie zamku wleń (link otworzy duże zdjęcie)

Zwiedzanie Zamku Wleń podczas Jarmarku Średniowiecznego Gołębiarki (16-17 czerwca br) to nie lada wydarzenie. W świetle pochodni będziecie mieli okazję wysłuchać historii wleńskiego założenia, którego początków dopatruje się już w X w. Zamek we Wleniu jest jednym z najstarszych tego typu zabudowań w Polsce i najstarszym na Śląsku!

Strzeżcie się albowiem Waszym oczom, całkiem niespodziewanie, ukazać się może biała dama - niegdysiejsza dworzanka... Legenda mówi, że przez nieszczęśliwą miłość postradała zmysły, ale to tylko legenda. Przekonajcie się sami! Być może dane Wam będzie spotkanie z zielarką i poznanie właściwości ziół leczniczych. Jednak uważajcie na wawrzynek wilcze łyko gdyż napar z tej rośliny zażyty może być tylko raz... Nie dajcie się skusić.

Zamek Wleń, 17 czerwca - niedziela, godz. 21.30, wstęp wolny!

Opublikowano: 13 czerwca 2018 14:00

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 615

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.