Jarmark Średniowieczny Gołębiarki 2018 - zobacz program imprezy!

 

Zapraszamy na Jarmark Średniowieczny Gołębiarki, który odbędzie się tym razem 16-17 czerwca 2018r. Tradycyjnie impreza będzie utrzymana w konwencji średniowiecznej.


Sobota, 16 czerwca
W programie m. in. seminarium naukowe pn.: "Uwaga pociąg! 175 lat kolei na Śląsku", pokazy ryceskie w wykonaniu Drużyny Rycerskiej Syrokomla, warsztaty średniowieczne (młynopiekarnia, tkactwo, mennica, czerpanie papieru, garncarstwo, strzelanie z łuku, sokolnictwo, powroźnik itp.). Dni Wlenia rozpoczną się oficjalnie wraz z wystrzałem z bombardy. Sobotni wieczór to świetna zabawa. O godz. 20.00 wystąpi zespół disco-polo DIADEM a zaraz po nim gwiazda wieczoru - CLEO! To jednak nie koniec, wieczór zostanie rozświetlony tańcem ognia a zakończy go zabawa Muzyczne Radio Party z Maćkiem Wowkiem.

Niedziela, 17 czerwca
W ten dzień wcześnie rano odbędą się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza. Serdecznie zapraszamy do udziału w sportowych rywalizacjach z serii Wleń! Biegnij! Płyń! Graj! Szczegóły dot. zapisów dostępne są na oksit.wlen.pl. Po raz pierwszy we Wleniu odbędzie się Parada Psów - zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą pochwalić się swoimi czworonogami! W evencie przewidziano ciekawe konkursy i nagrody. Po zachodzie słońca zapraszamy na żywą lekcję historii jaką będzie zwiedzania ruin Zamku Wleń. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyczny KRZIKOPA - artystyczny reprezentant Polski podczas Olimpiady Zimowej w Pjongczang 2018r.

Dodatkowo
- psia wyspa czyli konsultacje psiego psychologa, weterynarza, groomera,
- uliczka kupiecka (wyroby rękodzielnicze, płody rolne, przetwory etc.)
- mini park rozrywki dla najmłodszych,
- grupa Pokazy Historyczne Legnica.

Gościem specjalnym będzie delegacja z zaprzyjaźnionej ŁOBŻENICY, która zagra m. in. koncert folkowy - Błękit Krajny.


Plakat obchodów święta miasta Wleń dostępny też w formacie PDF poniżej.
Będziemy systematycznie informować Was o szczegółach kolejnych wydarzeń.
Impreza odbędzie się na placu koło marketu Dino we Wleniu!


Sponsorem wydarzenia jest PGE Górnictwo
i Energetyka Konwencjonalna S.A.


logo_gieksa_pelna_nazwapion900x400.jpg


dni_wlenia_2018_plakat01.jpg

Opublikowano: 28 maja 2018 10:44

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Średniowieczny Jarmark Gołębiarki - program [1.22 MB]

Wyświetleń: 5083

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.