Wyślij kartkę i wyraź swój protest przeciw zamknięciu linii kolejowej nr 283 relacji Jelenia Góra-Wleń-Zebrzydowa

 (link otworzy duże zdjęcie)

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych zaprasza do udziału w akcji protestacyjnej przeciwko likwidacji linii kolejowej Doliny Bobru. W tym celu można wysłać kartkę do Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie o treści:

Linia kolejowa nr 283 relacji Jelenia Góra-Wleń-Lwówek Śląski-Zebrzydowa uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Na jej trasie występują trzy tunele wykute w skale oraz Zapora i Jezioro Pilchowickie. Z biegnącej przez Park Krajobrazowy Doliny Bobru linii kolejowej podziwiać można panoramę Karkonoszy oraz Śnieżkę. Aktualnie linia kolejowa wyłączona jest z ruchu pasażerskiego.

Widokówki z przepiękną grafiką lokalnego artysty Jacka Knapa, przedstawiającą stację kolejową we Wleniu z wjeżdzającym na nią parowozem, można otrzymać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Wleń (Plac Bohaterów Nysy 7). Kartkę będzie można również otrzymać w niedługim czasie u Sołtysów Gminy Wleń. Do akcji zapraszamy również turystów, sympatyków i gości odwiedzających naszą gminę i doceniających jej uroki. Karta jest już właściwie zaadresowana, wystarczy jedynie zakupić znaczek pocztowy i jeżeli ktoś wyraża chęć - podpisać się.

Funkcjonowanie ruchu pasażerskiego jest kluczowe nie tylko dla mieszkańców Wlenia czy Lwówka Śląskiego ale również pobliskich miejscowości takich jak Marczów, Dębowy Gaj, gdzie brak jest komunikacji autobusowej. Funkcjonowanie wyżej wspomnianej linii kolejowej to również szansa na rozwój i aktywizację społeczną regionu. Liczymy na to, że akcje informacyjne organizowane przez włodarzy Gminy Wleń oraz nagłaśnianie sprawy przez media, spowodują zmianę polityki odnośnie linii kolejowej nr 283.

Poniżej w załączniku można pobrać widokówkę w formacie PDF do druku.

Dla ciekawych polecamy również historię w pigułce linii kolejowej Doliny Bobru - KLIKNIJ!

Poniżej przedstawiamy minigalerię linii kolejowej nr 283. Chcecie podzielić się swoimi zdjęciami? Jeśli tak, prosimy o podsyłanie zdjęć wraz ze zgodą na ich publikację a my umieścimy je na naszym facebooku!

Akcję wspierają: Nowiny Jeleniogórskie oraz Muzyczne Radio.

 

Opublikowano: 24 maja 2018 10:49

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

Wesprzyj protest i wydrukuj swoją widokówkę /.pdf [254.99 KB]

Wyświetleń: 2288

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.