Wystawa fotograficzna poświęcona Kolei Doliny Bobru w Muzeum Karkonoskim

Dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze Gabriela Zawiła, Dyrektor Muzeum Śląskiego w Görlitz Markus Bauer oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych zapraszają na wystawę fotograficzną poświęconą Kolei Doliny Bobru, czyli Koleją z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.

Podczas wystawy w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze będzie można podziwiać fotografie dotąd niepublikowane. 50 historycznych fotografii z kolekcji Muzeum Karkonoskiego przedstawiają budowę linii kolejowej oraz zapory na rzece Bóbr w Pilchowicach do 1912 roku. Uzupełnieniem są fotografie wykonane współcześnie. Wystawa to wspólny projekt Muzeum Śląskiego w Görlitz oraz Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Będzie można podziwiać też fotografie związane z kolejnictwem we Wleniu.

Otwarcie wystawy odbędzie się 9 marca o godz. 16.00 zaś podziwiać ją będzie można do 20 maja 2018r.
Ceny biletów: normalny-10zł, ulgowy-5zł, w środy zwiedzanie dostępne będzie bezpłatnie.

Serdecznie zapraszamy!
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Galeria na Górze II p
ul. J. Matejki 28

ulotka_calosc_kolej.png

ulotka_calosc_kolej2.png

Opublikowano: 26 lutego 2018 08:36

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 852

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.