14 października 2018r. odbędzie się uroczyste przyjęcie patronatu Św. Jadwigi Śląskiej nad miastem Wleń

spotkanie z biskupem (link otworzy duże zdjęcie)

Dnia 21 lutego br. Burmistrz Artur Zych wraz z ks. Krzysztofem Madejem - Proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej we Wleniu odebrali z rąk jego ekscelencji Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego akt potwierdzający oddanie Wlenia w opiekę Św. Jadwigi Śląskiej. W ten sposób Św. Jadwiga stała się patronką naszego miasteczka. Św. Jadwiga jest związana z naszym miastem, jest fundatorką obu kościołów, w czasie swojego życia opiekowała się mieszkańcami, większość infrastruktury w gminie powstało w czasie kiedy naszymi terenami zarządzał książę Henryk Brodaty i jego małżonka Jadwiga. Dzięki temu tworzymy naszą lokalna tradycję, nawiązujemy do historii, a dla ludzi wierzących jest to wyjątkowe wydarzenie i akt oddania się w opiekę Świętej, która jest wyjątkową postacią nie tylko dla Polaków, ale także dla Czechów i Niemców. Uroczystość związana z przyjęciem patronatu odbędzie się 14 października 2018 roku. Wszystkich już dzisiaj serdecznie zapraszamy.


Zachęcamy także do wsparcia zbiórki społecznej dotyczącej budowy pomnika św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu (kliknij aby czytać więcej) poprzez wpłaty na specjalnie dedykowane zbiórce konto Stowarzyszenia Wleń TO TU z dopiskiem zbiórka publiczna na budowę pomnika Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Koszt pomnika wykonanego z piaskowca to ok. 20.000 zł. Każdy Darczyńca, który finansowo wesprze inicjatywę, zostanie (za jego zgodą) uwieczniony z imienia i nazwiska w księdze pamiątkowej. O postępach zbiórki oraz pracach nad pomnikiem będziemy Państwa na bieżąco informowali. Jedyną możliwą formą przekazania pieniędzy jest wpłata na konto bankowe.
Konto do zbiórki: BGŻ BNP Paribas 93 1600 1462 1839 4177 5000 0002

Opublikowano: 23 lutego 2018 08:46

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 795

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.