Pomiar pyłomierzem we Wleniu

Pyłomierz (link otworzy duże zdjęcie)

Z inicjatywy Burmistrza Artura Zycha w dniu dzisiejszym na jednym z balkonów mieszkańców rynku we Wleniu został zamontowany pyłomierz. Jest to urządzenie profesjonalne gdyż z takiego samego korzystają również naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego. Urządzenie przez tydzień, 24 godziny na dobę będzie zbierać informacje nt. zanieczyszczenia powietrza we Wleniu. Pyłomierz jest na bieżąco kalibrowany po to aby uzyskiwać jak najdokładniejsze pomiary. Wyniki te nie odbiegają wartościami od tych, które uzyskiwane są przez oficjalne stacje Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony i Środowiska. Jest to pierwsze badanie tego typu we Wleniu, pozwalające uzyskać wynik (pewien wskaźnik), którym będzie można się posługiwać. Działanie to przeprowadzane jest w ramach Dolnośląskiego Alarmu Smogowego Radia Wrocław i Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Opublikowano: 15 lutego 2017 13:46

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1093

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.