Przycisk Sieci Życia dla mieszkańców Gminy Wleń

 (link otworzy duże zdjęcie)

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń zaprasza wszystkich zainteresowanych do akcji pt: Przycisk Sieci Życia. Jest to sieć ratunkowa, która za pomocą wciśnięcia jednego przycisku na aparacie telefonicznym, zawiadamia i wysyła pod wskazany adres odpowiednie służby ratunkowe. Ma charakter ogólnopolskiej sieci bezpieczeństwa działającej na zasadzie Non Profit. Inicjatywa ta jest skierowana do każdego, kto uważa, że może potrzebować natychmiastowej pomocy medycznej lub policji. Sieć ratunkowa ma na celu natychmiastowe wezwanie pomocy m.in. przy zawale serca, ataku astmy, cukrzycy czy napadu wtedy, kiedy nie ma czasu na wybranie numeru i rozmowę.  Obowiązującą zasadą jest, że z korzystania z działań można w każdej chwili zrezygnować. Po roku osoby takie mogą, odstąpić, zadeklarować jakąś dowolną kwotę składek, albo poprosić o dalsze zwolnienie od opłacania składek członkowskich. W celu zgłoszenia swojej osoby do Sieci Życia należy wypełnić Deklarację Członkowską, Wniosek o Rejestrację oraz Kartę Wezwania Pomocy. Dokumenty te można pobrać poniżej lub bezpośrednio w Urzędzie Miasta i Gminy Wleń. Aby dowiedzieć się więcej o Sieci Życia należy odwiedzić stronę internetową www.ratownictwo.org lub zadzwonić pod nr.: 42/6370474.


W Polsce średnio co 5 minut ma miejsce włamanie,
co 29 minut rozbój, co 5 godzin gwałt, co 10 godzin zabójstwo.
Ponad 200 tysięcy osób umiera rocznie w wyniku zawału serca.
Przeciwdziałaj temu i pozwól sobie pomóc!


Opublikowano: 23 listopada 2018 09:37

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Deklaracja, Wniosek [73.5 KB]

Wzór wypełnienia wniosku [283.74 KB]

Ulotka Przycisk Sieci Życia [144.81 KB]

Wyświetleń: 840

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.