Miejscowość Josefův Důl leży na północny wschód od miejscowości Jablonec nad Nisou, w dolinie górnego biegu rzeki Kamenice. Z zabytków kultury znajduje się tutaj zameczek, który był siedzibą hrabiów Des Fours Walderode. Następnie kościół Przemienienia Pana, budynek probostwa z 1862 roku i renesansowy budynek szkoły z 1879 roku. W okolicy znajduje się szereg domów i gospodarstw ludowych. Josefův důl ma bardzo stare tradycje szklarskie.

 Miejscowość Josefův Důl jest otoczona lasami Gór Izerskich. Nad doliną góruje zapora Josefodolská přehrada z największym jeziorem zaporowym Gór Izerskich. Josefův Důl i przyległe miejscowości są dziś popularnym punktem wypadowym do uprawiania sportu i turystyki o każdej porze roku.


Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.