flaga Czech   

Gmina w Czechach w powiecie Jablonec nad Nysą w kraju libereckim. Miejscowość Jiřetín pod Bukovou leży 3 km na północny zachód od Tanvaldu. Znajduje się u wschodniego podnóża szczytu Buková hora. Sąsiaduje z miejscowościami Antonínov, Horní i Dolní Maxov, Lučany n.N. i Smržovka.

W XVII wieku na tych terenach zakładano miejscowości górskie. Historia miejscowości Jiřetín pod Bukovou liczy ponad 300 lat, jednak nie udało się ustalić dokładnie roku założenia miejscowości. Zakłada się, że założono ją jednocześnie z Albrechticami, to znaczy w 1670 roku.

Jiřetín pod Bukovou leży w bliskim sąsiedztwie Gór Izerskich i oferuje szerokie możliwości uprawiania sportów letnich, zimowych i turystyki.

WWW: http://www.jiretinpb.cz/


Jiřetín pod Bukovou - Nasz Partner

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.