Jedno z większych sołectw gminy w dolinie Pilchowickiego Potoku (230-290 m). Na uwagę zasługuje kościół filialny pw. M.B. Bolesnej z pierwszej połowy XIX w., fabryka tektury i płyt filtracyjnych oraz zbiornik wodny i hydroelek­trownia. W celu ochrony przed powodzia­mi zbudowano na Bobrze w latach 1904-1912 zaporę o wysokości 62 m i szero­kości korony 270 m. Powstał zalew o pow. 240 ha i pój. 50 mln metrów sześciennych. Poniżej zapory zbudowano elektrownię o mocy 7,5 MW 6 turbozespołów. Jezioro jest atrakcją dla wędkarzy i miłośników sportów wodnych oraz turystów pieszych.

Sołtys: Amelia Żygadło
Adres: Pilchowice 28/2, 59- 610 Wleń
nr tel: 795217961

 

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.