Niewielka, malownicza miejscowość przy trasie kolejowej Jelenia Góra- Lwówek Śląski. Na początku XX w. w pobliżu stacji kolejowej rozpoczęto eksploatację złota, później w starych sztolniach Rosjanie do połowy lat pięćdziesiątych prowadzili wydobycie uranu. W zabytkowym, wielokrotnie przebudowywanym, bardzo dobrze zagospodarowanym pałacu z 1603 r. mieści się Dom Pomocy Społecznej. Odwiedzając Nielestno warto zobaczyć krzyże pokutne: pierwszy znajduje się za pomnikiem ofiar I wojny światowej, drugi – z wyrytą kuszą stoi na granicy sołectw Strzyżowiec- Nielestno, więc mieszkańcy obu wsi uznają go za „swój”.

Sołtys: Karolina Kustra
Adres: Nielestno, 59- 610 Wleń
nr tel:
530845210

 


Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.