Niegdyś wieś należała do klasztoru Benedyktynek z Lubomierza- do obecnych czasów zachowały się przydrożne kapliczki świadczące o klasztornej przeszłości. W Przeździedzy znajduję się wpisany do rejestru zabytków XVII - wieczny dwór otaczającym go parkiem, dziś będący własnością prywatną. Występują tu agaty wstęgowe. Poszukiwacze skarbów i kolekcjonerzy chętnie odwiedzają pozostałe po eksploatacji bogactw naturalnych sztolnie i wyrobiska.

Sołtys: Katarzyna Korol
Adres: Przeździedza 16, 59- 610 Wleń
nr tel: 780184270
 

 

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.