Łańcuchowa wieś w dolinie potoku Ośna, licząca dziś ok. 400 mieszkańców. W 1844r. urodził się tu Johannes Titz, budowniczy jednych z najsłynniejszych na świecie fisharmonii artystycznych. W centrum wsi znajduje się niedawno odrestaurowany, barokowy kościół p.w. św. Katarzyny z 1707 r., który wraz z cmentarzem, ogrodzeniem i bramami, figuruje w rejestrze zabytków. Między wzniesieniami Ło­patą (636 m) a Włócznikiem (386 m) mieści się grodzi­sko kultury łużyckiej.


   


Sołtys: Dominika Wolska
Adres: Marczów 2/3, 59-610 Wleń
nr tel:
757842857

 

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.