W samym sercu Parku Krajobrazowego Doliny Bobru znajduje się Gmina Wleń. Jej malownicze położenie na obszarze 86 km2 koncentruje niezliczone ilości atrakcji turystycznych, które można określić mianem ponadregionalnym. W centrum Doliny Rzeki Bóbr znajduje się jedno z najstarszych miast w Polsce – Wleń. Gdzie prawa miejskie uzyskał w 1214 r.

       Niewątpliwie jednymi z największych regionalnych produktów turystycznych jakie Gmina Wleń może zaoferować odwiedzającym turystom jest Zamek Wleń, Zapora Pilchowicka, Spływy kajakowe Bobrem, wytyczony odcinek Bobru dla wędkarzy muchowych. Są to miejsca, które swym urokiem przyciągają rzesze turystów. Zamek Wleń najstarszy w Polsce zamek, zapora w Pilchowicach druga co do wielkości tama w Polsce, spływy kajakowe Bobrem w pięknej otoczce przyrodniczej rzeki oraz odcinek rzeki Bóbr przeznaczony dla miłośników wędkarstwa muchowego.


                     

                                                                                                                        Zapraszamy do Wlenia.

Panorama Wlenia

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.