Trasa kolejowa Doliny Bobru

Lokalizacja: dolnośląskie, pow. lwówecki, gm. Wleń, Jelenia Góra-Wleń-Lwówek Śląski

Kategorie: Trasy turystyczne

fot. Marta Kondracka

TRASA KOLEJOWA DOLINY BOBRU - z historią zapory Pilchowickiej ściśle związana jest najpiękniejsza i bardzo malownicza turystyczna trasa kolejowa na odcinku Jelenia Góra – Lwówek Śląski. Powstała między 1902-1909 r. głównie do zaopatrywania powstającej tam tamy. Swój początek rozpoczyna w największym mieście Sudetów Zachodnich - Jeleniej Górze. Biegnie przez teren Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, przez most kolejowy zawieszony nad jedną z odnóg jeziora Pilchowickiego, z którego rozpościera się widok na Góry Kaczawskie i Karkonosze. Linie kolejową przecinają trzy tunele, o łącznej długości 661 m. Podróż koleją trasą turystyczną Jelenia Góra – Lwówek Śląski jest niewątpliwie wielką przygodą nie tylko dla miłośników kolei.

Zdjęcia:

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.