Cis Pospolity w Bystrzycy

Lokalizacja: dolnośląskie, pow. lwówecki, gm. Wleń, Bystrzyca

Kategorie: Natura: Przyroda

Cis w Bystrzycy

CIS POSPOLITY W BYSTRZYCY – bez wątpienia najważniejszy pomnik przyrody w Gminie Wleń. Cis jest drugim pod względem wieku w Polsce, liczy ok 800 lat. W obwodzie 382 cm. Rośnie na terenie nieistniejącego już kościoła katolickiego i cmentarza, którego fundatorką była Św. Jadwiga i to właśnie na jej cześć mieszkańcy posadzili drzewo, było to ok roku 1217.

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.