Zapora i Elektrownia Wodna Pilchowice

Lokalizacja: dolnośląskie, pow. lwówecki, gm. Wleń, Pilchowice

Kategorie: Woda: Jeziora, Zbiorniki, Zapory

Zapora i elektrownia w Pilchowicach

W sąsiedniej miejscowości Pilchowice znajduje się druga co do wielkości (po Solinie) w Polsce kamienna zapora. Powstała na rzece Bóbr w latach 1904-1912 roku w celu ochrony pobliskich mieszkańców przed katastrofą powodzi. Wysokość zapory to 69 m, szerokość jej korony 270 m. W wyniku jej budowy powstał zalew o powierzchni 240 hektarów i pojemności 50 mln metrów sześciennych, na którym obecnie dość dynamicznie obserwujemy rozwój turystyki wodnej.

Zdjęcia:

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępniona na stronie internetowej: www.bip.wlen.pl informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta i Gminy Wleń danych osobowych.