TAK dla wydłużenia relacji pociągu Białystok- Wrocław do Jeleniej Góry

13 marca PKP Intercity wydłużyło relację pociągu TLK "Mamry"Białystok - Olsztyn - Wrocław do Jeleniej Góry. Początkowo pociąg na odcinku Wrocław - Jelenia Góra miał jeździć codziennie. Ostatecznie pojechał w piątki i niedziele z Białegostoku i do Białegostoku w poniedziałki i soboty. Nasze trzyletnie starania o przywrócenie połączenia kolejowego Karkonoszy i Wałbrzycha z Mazurami zostały zakończone.Niestety szczęście nie trwało długo. W połowie kwietnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że od czerwca relacja tego pociągu ponownie zostanie skrócona do Wrocławia! To absurd- uruchomili nam ten pociąg tylko na trzy miesiące i skrócili jego relację. Nie możemy na to pozwolić dlatego od dzisiaj rusza akcja zbierania podpisów, aby Mamry zawitały do Jeleniej Góry od grudnia 2017 i to codziennie. Nie zwlekaj! Każdy podpis się liczy. Akcja trwa do 31 maja.

Argumenty przemawiające za utrzymaniem relacji:
- wzmocnienie i tak słabej oferty bezpośrednich połączeń kolejowych Dolnego Śląska z Olsztynem i Mazurami,
- zwiększenie frekwencji w wyżej wymienionym połączeniu i poszerzenie relacji o miasta takie jak Wałbrzych, Świebodzice czy Jelenia Góra,
- przywrócenie porannego połączenia kolejowego Jeleniej Góry i Wałbrzycha z Poznaniem
- zminimalizowanie kosztów związanych z opłatą za postój składu od godziny 19 do 8 rano we Wrocławiu poprzez wydłużenie relacji pociągu o odcinek Wrocław- Wałbrzych- Jelenia Góra.

Źródło:http://www.petycje.pl

>>KLIKNIJ ABY ZAGŁOSOWAĆ<<

Opublikowano: 08 maja 2017 10:48

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 200

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.