Dołącz do wolontariuszy, którzy przygotują przewodnik tras pieszych Doliny Bobru

26.10.2018 (link otworzy duże zdjęcie)

Od ok. dwóch tygodni Zamek Wleń otwarty jest dla zwiedzających codziennie. W zeszły piątek (26.10.2018) odbyło się zwiedzanie zamku nocą. Była to jednocześnie inauguracja projektu: "Dolina Bobru - naszym wspólnym dobrem" organizowanego przez Stowarzyszenie Małe i Duże Inicjatywy. Wydarzenie rozpoczęło się na rynku wleńskim, gdzie grupa wolontariuszy przeszła wraz z przewodnikiem szlakiem zielonym na wzgórze zamkowe. Tam, przy pochodniach i blasku wschodzącego księżyca zwiedzano zakamarki ruin. Przewodnik, Gracjan Kielijański (współzarządca zamku) w swojej średniowiecznej tunice opisywał w barwny sposób życie codzienne średniowiecznego zamku. Kolejna okazja zwiedzania zamku nocą będzie możliwa już 9 i 10 listopada 2018 r. Więcej informacji na: zameklenno.pl

Zapraszamy również na kolejne spotkanie warsztatowe z projektu "Dolina Bobru - nasze wspólne dobro" które odbędzie się w sobotę, 3 listopada o godz. 10:30 w OKSiT we Wleniu. Jednocześnie dziękujemy dr Marii Legut-Pintal za niezwykle ciekawy wykład wygłoszony na temat zabytków średniowiecznych, nowożytnych i stanowisk archeologicznych w okolicach Wlenia wygłoszony w sobotę. Nadal trwa nabór wolontariuszy, którzy chcą wspólnie z nami przygotować przewodnik tras pieszych Doliny. Zapraszamy!!!

kontakt: male.inicjatywy@o2.pl

Źródło: Stowarzyszenie Małe i Duże Inicjatywy

Opublikowano: 29 października 2018 13:35

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 291

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.