Gmina Wleń na konferencji poświęconej rozwojowi kolei w regionach

torowisko (link otworzy duże zdjęcie)

Jakie są plany rozwoju regionalnego i lokalnego transportu? Jak zmieniać się będzie infrastruktura? Czy uda się wzmocnić pozycję kolei w konkurencji z transportem samochodowym? Które obszary rynku transportowego będą się rozwijać najszybciej? Czy klienci udźwigną koszty inwestycji w innowacyjność, bezpieczeństwo i ochronę środowiska? Te i podobne zagadnienia będą tematem VI edycji międzynarodowej konferencji Rail22 zatytułowanej „Kolej w regionach – zrównoważony rozwój przewozów pasażerskich i towarowych w Polsce”

Osią konferencji będą trzy panele dyskusyjne na temat planów rozwoju transportu pasażerskiego, towarowego oraz innowacji i rozwoju transportu kolejowego. Na branżę spojrzymy z perspektywy pasażerów, nadawców o obiorców ładunków, ale również szerzej przedsiębiorców i władz samorządowych. Równoległe odniesienie do problematyki gospodarczej i społecznej punktem wyjścia do oceny potrzeb inwestycyjnych i szans jakie daje rozwój transportu kolejowego.

Cykl konferencji międzynarodowych Rail22 VII edycja odbędzie się w Legnicy, 11 czerwca 2018r. Podczas jednego z paneli dyskusyjnych pn.: Kolej jako narzędzie aktywizacji regionów, moderatorem dyskusji będzie Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych.

Więcej informacji na stronie internetowej Rail22.pl

Opublikowano: 28 maja 2018 12:32

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 311

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.